Zmiany w parafiach. Kuria aktualizuje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tegorocznych zmianach osobowych w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej informowaliśmy w połowie czerwca. Dziś (5 sierpnia) nadeszła wiadomość o ich aktualizacji. 

 O takiej właśnie aktualizacji diecezja bielsko-żywiecka poinformowała na swojej stronie internetowej. Obecne zestawienie szersze jest praktycznie tylko o kilka nazwisk pośród zmian proboszczów. My przypominamy przy tej okazji wszystkie zmiany personalne, wraz ze zaktualizowanymi.

ADMINISTRATORZY/PROBOSZCZOWIE

  1. Ksiądz Borgosz Piotr z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie
  2. Ksiądz Ciurla Krzysztof z parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie
  3. Ksiądz Fijołek Jarosław z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach
  4. Ksiądz Gorczyński Tomasz z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  5. Ksiądz Jończy Rafał z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach do parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy
  6. Ksiądz Kotlarski Tomasz z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach do parafii Świętej Elżbiety w Cieszynie
  7. Ksiądz Mależyna Dariusz z parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach
  8. Ksiądz Szewieczek Mirosław z parafii Świętego Klemensa w Ustroniu do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli
  9. Ksiądz Włoch Mirosław z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach do parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach

EMERYCI 

  1. Ksiądz Fryczowski Jerzy zakończenie posługi w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie
  2. Ksiądz Goryl Jan zakończenie posługi w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach zamieszkały w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej
  3. Ksiądz Jasek Józef zakończenie posługi w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  4. Ksiądz Kuliga Franciszek zakończenie posługi w parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach

NEOPREZBITERZY

  1. Ksiądz Byrtek Michał do parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim
  2. Ksiądz Faruga Paweł do parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach
  3. Ksiądz Iwanek Piotr do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie
  4. Ksiądz Nowak Wojciech do parafii Świętego Marcina w Radziechowach
  5. Ksiądz Stoły Maciej do parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu
  6. Ksiądz Stopka Marcin do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce

WIKARIUSZE

  1. Ksiądz Bajer Władysław z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach do Parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy
  2. Ksiądz Bieniek Tomasz z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej do parafii Świętego Macieja w Andrychowie
  3. Ksiądz Bytomski Marcin z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu do parafii Wszystkich Świętych w Wieprzu k. Andrychowa
  4. Ksiądz Cader Stanisław z parafii Miłosierdzia Bożego w Żywcu Moszczanicy do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie
  5. Ksiądz Gajzler Marcin z parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  6. Ksiądz Gaweł Grzegorz z parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach do parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kaniowie
  7. Ksiądz Gibas Jerzy z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie do parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie
  8. Ksiądz Grygierczyk Miłosz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce do parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach
  9. Ksiądz Hahn Tomasz z parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu do parafii Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach
  10. Ksiądz Kaleta Bogusław z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodygowicach Górnych do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu
  11. Ksiądz Kierpiec Grzegorz z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu do parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu
  12. Ksiądz Kocan Dariusz z parafii Świętego Wawrzyńca Diakona w Bielowicku do parafii Świętej Anny w Pruchnej
  13. Ksiądz Kornecki Maciej z parafii Świętego Macieja w Andrychowie do parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej
  14. Ksiądz Koryciński Damian z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie do parafii Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy
  15. Ksiądz Kramarz Przemysław z parafii Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy do parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach
  16. Ksiądz Krupa Jakub z parafii Świętego Urbana w Kobiernicach do parafii Świętego Józefa w Bielsku-Białej Złote Łany
  17. Ksiądz Kuchejda Kamil z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej do parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach
  18. Ksiądz Lach Łukasz z parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce
  19. Ksiądz Lach Wojciech z parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce
  20. Ksiądz Legut Krzysztof z parafii Świętego Wojciecha w Jeleśni do parafii Najświętszej Rodziny w Kozach
  21. Ksiądz Lisicki Marcin z parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy do parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu
  22. Ksiądz Łacek Bartosz z parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu
  23. Ksiądz Maślanka Piotr z parafii Świętego Józefa w Bielsku-Białej Złote Łany do parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie
  24. Ksiądz Michniok Tomasz z parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu do parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach
  25. Ksiądz Niedziela Tomasz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych do parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowiskiej
  26. Ksiądz Otworowski Sebastian z parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowiskiej do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach
  27. Ksiądz Pal Wojciechz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  28. Ksiądz Pszczółka Maciej z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kaniowie do parafii Świetego Klemensa w Ustroniu
  29. Ksiądz Pszczółka Marek z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie do parafii Świętego Urbana w Kobiernicach
  30. Ksiądz Rajda Piotr z parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach
  31. Ksiądz Samek Marcin z parafii Świętego Marcina w Radziechowach do parafii Świętego Jakuba w Rzykach
  32. Ksiądz Sandok Marcin z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu do parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej
  33. Ksiądz Sporek Władysław z parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodygowicach Górnych
  34. Ksiądz Stąporek Ariel z parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu do parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu
  35. Ksiądz Suski Sławomir do parafii Świętego Wawrzyńca Diakona w Bielowicku
  36. Ksiądz Szafrański Damian z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych
  37. Ksiądz Szczyrbak Włodzimierz z parafii Świętego Jakuba w Szczyrku do parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini
  38. Ksiądz Szewczyk Dawid z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach do parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie
  39. Ksiądz Szydło Tymoteusz z parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach do parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu
  40. Ksiądz Tomala Paweł z parafii Świętej Anny w Pruchnej do parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej
  41. Ksiądz Trzopek Adrian z parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu do parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach
  42. Ksiądz Wróbel Piotr z parafii Wszystkich Świętych w Wieprzu k. Andrychowa do parafii Świętego Wojciecha w Jeleśni
  43. Ksiądz Zawarus Piotr z parafii Najświętszej Rodziny w Kozach do parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu

INNE

  1. Ksiądz Bączek Piotr z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach do parafii Św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, mianowany dyrektorem radia diecezjalnego Anioł Beskidów.
  2. Ksiądz Chrzan Tomasz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej do parafii Świętej Marii Magdaleny w Mazańcowicach (rezydent)
  3. Ksiądz Dewera Jan z parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy (dom rekolekcyjno-formacyjny)
  4. Ksiądz Dziedzic Bartłomiej z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach (urlop formacyjny)
  5. Ksiądz Gacek Jan z parafii Świętego Jakuba w Rzykach do Archidiecezji Krakowskiej
  6. Ksiądz Gębala Józef z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle (pomoc duszpasterska)
  7. Ksiądz Kaczor Kamil z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie (rezydent)
  8. Ksiądz Kostrzewa Leszek mianowany kapelanem Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie
  9. Ksiądz Krymiec Wojciech z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie do parafii Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach (rezydent)
  10. Ksiądz Mamcarz Jan z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli mianowany do parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie (rezydent)
  11. Ksiądz Niemiec Waldemar z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach (pomoc duszpasterska)
  12. Ksiądz Pędziwiatr Jacek odwołany z funkcji Rzecznika Prasowego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, asystenta kościelnego redakcji bielsko-żywieckiego Gościa Niedzielnego, dyrektora programowego radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Zamieszkały w parafii św. Jerzego w Jasienicy (urlop zdrowotny)
  13. Ksiądz Związek Tomasz z parafii św. Elżbiety w Cieszynie (dom rekolekcyjno-formacyjny)

 

Udostępnij

3
-2
5
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę