Nagrody Szersznika i gala, której nie było - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W związku z zaistniałą, trudną sytuacją pandemiczną na terenie powiatu cieszyńskiego Starostwo Powiatowe w Cieszynie było zmuszone w 2020 roku do odwołania gali zwyczajowo odbywającej się w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie, podczas której zostałyby wręczone zasłużonym ludziom kultury Nagrody imienia Księdza Leopolda Szersznika, jako wyraz najwyższego wyróżnienia samorządu powiatu cieszyńskiego w dziedzinie kultury.

Nagrody Szerszbnika

Laureatami Nagrody im. ks. L. Szersznika w 2020 roku zostali: prof. Daniel Kadłubiec – w dziedzinie ochrony kultury, Piotr Gruchel – w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Urszula Korzonek – w dziedzinie twórczości artystycznej. Uroczystość miała miejsce podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Cieszyńskiego w środę, 10 lutego 2021 r. Pani Urszuli Korzonek, ze względu na stan zdrowia,  nagrodę wręczyła osobiście Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, w jej domu, w gronie rodzinnym.

- Co warte podkreślenia, wszyscy laureaci legitymują się niezwykłym i bogatym dorobkiem artystycznym, który jest trwałym wkładem w rozwój i upowszechnianie kultury Śląska Cieszyńskiego o zasięgu ogólnopolskim i europejskim. Nagrodzeni cechują się kreatywnością, niesamowitą ciekawością świata, cudowną wrażliwością, a w szczególności pasją. W naszym Regionie mówiąc, czy pisząc o „Szersznikach” zawsze należy podkreślać ich ważność, gdyż tylko szeroko rozumiana kultura może mieć istotny wpływ na określenie oraz rozkwit tożsamości miejsca, w którym na co dzień żyjemy - powiedział starosta cieszyński Mieczysław Szczurek. 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę