Defibrylatory we wszystkich pojazdach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie podróżnych spółka Koleje Śląskie podjęła decyzję o zakupie 60 sztuk defibrylatorów AED – tak, aby wyposażyć wszystkie pojazdy w tego typu urządzenia.

Defibrylator KS

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny to urządzenie, które analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Co istotne, może być ono używane przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego.

"W miarę podnoszenia standardu komfortu naszych podróżnych poprzez wymianę taboru na nowoczesne pojazdy chcielibyśmy również zadbać o dodatkowe wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo pasażerów. Stąd też decyzja o wyposażeniu pociągów w defibrylatory AED. Zamawiane urządzenia będą dostosowane zarówno do pomocy osobom dorosłym, jak i dzieciom, będą również wyposażone w mini-apteczkę i specjalny metronom wspomagający akustycznie tempo prowadzonego masażu serca podczas resuscytacji. Zwracamy przy tym uwagę, by zawsze zgłaszać do kierownika lub konduktora pociągu problemy z samopoczuciem – czy to naszym czy współpasażerów. Można to zrobić osobiście u obsługi w pociągu  lub poprzez interkom dostępny w pojeździe. Specjalne przyciski SOS znajdują się również w toaletach w pojeździe. W sytuacjach zagrożenie życia i zdrowia do pociągu zawsze wzywane jest pogotowie ratunkowe, a nasz personel jest przeszkolony z zasad pierwszej pomocy." - informują KŚ na swojej stronie internetowej.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę