Biomasa na Smogathonie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zwycięzcą tegorocznego krakowskiego Smogathonu został projekt, który może być pomysłem na nasz żywiecki "smog".

Smog nast

Smogathon to coroczna krakowska akcja, która ma na celu wyłanianie najlepszych projektów młodych naukowców, dotyczących walki ze smogiem.

Wyłoniono zwycięzcę edycji 2018. Nagrodę w wysokości 15 tys. dol. otrzymała firma Takahar ze Stanów Zjednoczonych. Przypadła jej za proces przekształcania biomasy w biopaliwo. Co ważne, ma to być proces, który można przeprowadzić nie w przestrzeni przemysłowej, a praktycznie w każdym domostwie.

Drugie miejsce zajęła firma Indrio Technologies, która opracowała urządzenie pozwalające na optymalizację i kontrolę oraz monitoring spalania w silnikach. Z kolei trzecie miejsce zajęła firma Pi Green Tech Solutions. Za opracowanie specjalnych nakładek na rury wydechowe, które zbierają zanieczyszczenia, otrzymała 5 tys. dolarów. Specjalne wyróżnienie - i 30 tys. zł - przyznała także firma Otrivin, która doceniła projekt firmy Degrum. Opracowała ona projekt antysmogowych przystanków autobusowych, na których oddychać będzie można bez wdychania zanieczyszczeń.

O innych, często bardzo alternatywnych sposobach antysmogowych pisaliśmy też TUTAJ.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę