Przeciw LGBT. Istebna pierwsza, nie jedyna - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Wydarzenie na FB przeciwko gminie Istebna, protest przewodnika, a jednocześnie postępujący proces i kolejne samorządy z uchwałą.

Sesja bb

We wrześniu tego roku Rada Gminy Istebna przegłosowała deklarację o przeciwdziałaniu „ideologii LGBT”. Została ona przyjęta jednogłośnie.

 Bojkot?

Uchwała wywołała oburzenie wśród turystów i przewodników odwiedzających Beskid Cieszyński. Są tacy, którzy już teraz zapowiedzieli bojkot Trójwsi. W portalu cieszy.pl można trafić na dywagację, czy oświadczenie nauczyciela historii i przewodnika górskiego z Warszawy Zbigniewa Struckiego o rezygnacji uprawiania i promowania turystyki na obszarze gminy Istebna znajdzie naśladowców? Czy możemy doczekać się większej liczby takich przypadków, szczególnie wśród osób mieszkających bliżej. Na razie nie ma ku temu realnych znaczących przejawów. Powstało za to Wydarzenie na Facebooku, pod hasłem: „Kasuję zdjęcia z nietolerancyjnej Istebnej z Internetu!” Jak można przeczytać w opisie wydarzenia, idea wiąże się ściśle z nazwą, czyli usuwaniem opublikowanych własnych zdjęć, przedstawiających Trójwieś.

 Jest kontynuacja

Okazuje się, że gmina Istebna to nie jedyny i odosobniony przykład postawy sprzeciwiającej się „ideologii LGBT”. Dziś podobną uchwałę przyjęła Rada Powiatu Bielskiego.

„Wobec pojawiającej się w ostatnim czasie w Polsce dyskusji i podważania przez przedstawicieli środowisk LGBT pojęcia modelu rodziny, Rada Powiatu w Bielsku-Białej opowiada się zdecydowanie za ochroną rodziny tradycyjnej, ukształtowanej przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, która jest pierwszą i niezastąpioną szkołą życia oraz pełni ważną rolę w kształtowaniu właściwych postaw moralnych przyszłych pokoleń.” Czytamy w uchwale, którą radni przyjęli jednogłośnie, apelując jednocześnie, by gminy podjęły takie same działania. W programie sesji ten punkt został określony jako: „wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach”.

 Można też inaczej

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w maju tego roku nad deklaracją wyrażającą sprzeciw szerzeniu "ideologii LGBT" głosowano w gminie Jeleśnia. Co dla wielu może być zaskakujące, przy równej liczbie głosów za i przeciw nie została wówczas wprowadzona.

Udostępnij

9
-5
14

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę