Strażacy na ul. Moniuszki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W środę 30 września przy ul. Moniuszki w Cieszynie, na jednym z bloków mieszkalnych, odbyły się ćwiczenia doskonalenia zawodowego strażaków powiatu cieszyńskiego. Ćwiczenia oraz zapoznania funkcjonariuszy z obiektami wysokimi na terenie powiatu cieszyńskiego były następstwem sierpniowego tragicznego pożaru trzynastopiętrowego bloku w czeskim Boguminie, w którym to pożarze zginęło 11 osób. 

strazacy na mo

W ćwiczeniach przyjęto następujący scenariusz :

Na skutek pozostawiania na gazie przygotowywanej potrawy i zaspania jednego z mieszkańców bloku przy ul. Moniuszki na 8 piętrze doszło do pożaru mieszkania. W lokalu zostały uwięziona dwie osoby – brak możliwości ucieczki drogami ewakuacyjnymi oraz klatką schodową. W chwili przyjazdu zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej ogień wydostaje się z okna jednego z pomieszczeń, w drugim oknie znajdują się 2 osoby (kobieta oraz mężczyzna). Na korytarzu oraz klatce schodowej panuje silne zadymienie. W obiekcie znajduje się nawodniony pion, który uległ awarii i nie ma możliwości wykorzystania go przy działaniach. 

Ćwiczenia polegały na ewakuacji przy pomocy drabiny mechanicznej poszkodowanych znajdujących się w oknie pomieszczenia objętego pożarem, ewakuacji pozostałych lokatorów z 8 piętra oraz pięter powyżej, następnie wykonaniu zaopatrzenia wodnego na bazie pobliskiego hydrantu. Finalnie podano dwa prądy wody jeden z drabiny mechanicznej oraz drugi od wewnątrz - rozwinięciem po klatce schodowej. 

Dodatkowo strażacy zapoznali się ze specyfiką obiektów wysokich, możliwościami rozstawianie drabiny mechanicznej oraz wykorzystania tzw. nawodnionych pionów wodnych w jakie wyposażone są budynki wysokie. 

Film oraz zdjęcia : mł. ogn. Michał Fielek - KP PSP Cieszyn.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę