Budżet obywatelski - składanie propozycji niebawem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W lutym Rada Miejska Ustronia podjęła uchwałę, precyzującą zasady przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Ustroń na temat budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.

Ustron miasto

Co najistotniejsze to, oczywiście kwoty i terminy zgłaszania projektów. Swoje propozycje mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać w okresie od 1 maja do 1 czerwca 2018 roku. Po rozmaitych weryfikacjach, we wrześniu br. odbędzie się głosowanie ustronian na poszczególne pomysły. Jest więc jeszcze miesiąc, by zastanowić się, co zgłosić.

Ile tego będzie?

Budżet obywatelski to inicjatywa w której mieszkańcy, w pewnym stopniu, współdecydują o wydatkach miasta, proponując, na jakie zadania mają być przeznaczone poszczególne kwoty. W jak dużym stopniu więc? W roku 2019 na zadania w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczonych będzie 360 tys. zł. Projekty realizowane będą w 9 osiedlach, którym przypadnie po równo – 40 tys. zł. Będę brane pod uwagę następujące dzielnice: Osiedle Polana, Osiedle Poniwiec, Osiedle Ustroń Centrum, Osiedle Ustroń Górny, Osiedle Ustroń Dolny, Osiedle Zawodzie, Osiedle Hermanice, Osiedle Lipowiec, Osiedle Nierodzim.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę