Nowa karetka w Istebnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W piątek 6 września br. w Delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wręczono dofinansowania na wymianę ambulansu w Istebnej.

Istebna karetka

Do rozwoju systemu ratownictwa medycznego przyczynią się z kolei ambulansy, które trafią do województwa śląskiego. Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski podpisał dziś bowiem umowy o dofinansowanie na zakup 9 nowych karetek pogotowia dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego w Cieszynie, SPZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu i Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie. Nowe ambulansy trafią do Knurowa, Rybnika, Świerklan, Jastrzębia-Zdroju, Istebnej, Rajczy, Lędzin, Zawiercia i Żarek.

– Zakup nowoczesnych karetek pogotowia ratunkowego jest niezbędny do udzielania natychmiastowej pomocy. Zagwarantowanie bezpieczeństwa i szybkiej reakcji zespołu ratownictwa medycznego w wielu przypadkach może uratować ludzkie życie, dlatego Ministerstwo Zdrowia dokłada wszelkich starań, by w znacznym stopniu odświeżyć flotę karetek – mówił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Mając na uwadze najpilniejszą potrzebę wymiany, dla województwa śląskiego została przyznana dotacja o łącznej kwocie 10 000 000 zł na zakup w sumie 25 ambulansów sanitarnych (tj. 400 000 zł na 1 ambulans). Jak zaznaczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, obecnie w regionie funkcjonują 162 zespoły ratownictwa medycznego, w tym 41 specjalistycznych „S” (z lekarzem) i 121 podstawowych „P” (bez lekarza). Wszystkie zespoły działają całodobowo, a 1 zespół wyjeżdża do pacjenta w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego średnio ok. 7 razy na dobę.

Zakup nowoczesnych karetek realizowany jest w ramach „Programu wymiany ambulansów”. Pozwoli on na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego, a skorzystają z niego mieszkańcy wszystkich województw, bowiem nowoczesne ambulanse trafią do dysponentów zespołów ratownictwa medycznego w całej Polsce. „Program  wymiany ambulansów” stanowi przy tym kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego.

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę